sprzęt medyczny, , narzędzia

Badania hormonalne

zawiasy do bram ciężkich         
     
Badania hormonalne

Badania hormonalne w dużej mierze opierają się na pobieraniu krwi. Jak wygląda takie badanie i kto zostaje na nie skierowany? Najczęściej badaniu hormonalnemu poddawane są kobiety, które nie mogą zajść w ciąże lub mają problemy z miesiączkowaniem.

Wydaje się jednak, że w ostatnim czasie dość często bada się także dzieci i mężczyzn. Krew przy badaniu hormonalnym pobiera się trzy razy. Najpierw raz, a potem w odstępach godzinnych po raz drugi i po raz trzeci. Między pierwszym a drugim pobieraniem pacjentka – czy też pacjent – otrzymuje określony lek, który ma wywołać pewne zachowania w drugim i trzecim badaniu. Jeśli dostajemy skierowanie od lekarza za badania nie płacimy.

Wizyta prywatna jest nieco kosztowna, ponieważ badanie jednego hormonu może nas kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Dla swojego zdrowia warto to jednak zrobić, a plusem całego badania jest to, że wyniki odbiera się zazwyczaj już po kilku dniach. Z takimi wynikami należy udać się do konkretnego lekarza specjalisty lub do naszego lekarza domowego.