sprzęt medyczny, , narzędzia

Pobieranie krwi

laminarne.pl    forum forex      
     
Pobieranie krwi

Pobieranie krwi dla wielu osób wydaje się okropnie męczące, a co najważniejsze naprawdę przerażające. Na sam widok igły chociażby w telewizji wiele osób dosłownie mdleje.

Wydaje się jednak, że samo pobieranie nie jest złe, jeśli zabiera się do tego odpowiednia osoba. Wiele przychodni posiada personel doświadczony oraz co często bywa dla osoby badanej równie ważne sympatyczny. Niestety czasem bywa tak, że krew pobiera nam osoba ucząca się, na przykład student czy stażysta. Nie należy w tym momencie generalizować, ale często bywa po prostu tak, że wspomniany uczeń źle wbija igłę i w efekcie końcowym albo pozostaje nam wielka pamiątka w postaci wielkiego siniaka, albo igłę trzeba wbijać raz jeszcze. Wrażliwcy powinni w momencie pobierania krwi po prostu odwrócić głowę czy wzrok, ponieważ patrzenie na plakaty czy inne rzeczy rzeczywiście znacznie pomaga.

Jakby jednak nie było, nie należy się obawiać pobierania krwi, ponieważ nie jest to bolesne i w momencie badania możemy ewentualnie odczuwać wyłącznie lekki dyskomfort.