sprzęt medyczny, , narzędzia

Porcelana w laboratorium

https://fitbeginners.pl         
     
Porcelana w laboratorium

Wydawać by się mogło, że porcelana znajduje swoje zastosowanie wyłącznie w modnych i eleganckich restauracjach czy też w domach o wieloletniej tradycji, gdzie nawet herbatę czy kawę sączy się z prześlicznych porcelanowych filiżanek.

Okazuje się jednak, że porcelanowe wyroby można spotkać także gdzie indziej. Choć wydaje się to na pierwszy rzut oka zupełnie nieprawdopodobne, sprzęt laboratoryjny także może być wykonywany z porcelany. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że choć na pozór krucha, porcelana jest bardzo trwała. Jest również ciężka, dlatego wlana substancja z pewnością się nie wyleje z naczynia, na przykład z porcelanowej miski.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że porcelana bardzo dobrze się czyści, a w laboratorium liczy się w dużej mierze każda minuty zaoszczędzona na przykład na myciu naczyń. Wiele firm proponuje dzisiaj w swojej ofercie wyroby porcelanowe właśnie dla laboratoriów i co istotne, takie spółki czy działalności są bardzo popularne.