sprzęt medyczny, , narzędzia

Przyrządy do ćwiczeń

http://www.pracowniakreska.com/o-nas/         
     
Przyrządy do ćwiczeń

W gabinecie rehabilitanta można znaleźć ogromną ilość przyrządów do ćwiczeń. Nie od dziś wiadomo bowiem, że to ćwiczenia czynią mistrza. Taka zasada przyświeca każdemu, kto udaje się na zajęcia z rehabilitantem.

Ważny jest przede wszystkim fotel rehabilitacyjny, dzięki któremu rehabilitant może prowadzić zajęcia z osobą, która normalnie w ogóle lub bardzo słabo się porusza. Dzięki rozkładanym fotelom rehabilitant może nawet masować swojego pacjenta, aczkolwiek wydaje się, że w tym przypadku rehabilitant korzysta również ze specjalnego łóżka. Warto zauważyć, że przyrządy do ćwiczeń to również w dużej mierze nie tyle profesjonalny i nowoczesny sprzęt, co różnego rodzaju piłki, drabinki czy koła do wykonywania różnorodnych ćwiczeń.

Te ostatnie prowadzą do tego, że w efekcie końcowym osoba chora lub niepełnosprawna zaczyna poruszać się z większą precyzją oraz doskonali swoje ruchy w różnych zakresach. Jest to bardzo ważne, ponieważ wszelkie ćwiczenia pozwalają danej osobie stać się samodzielną i niezależną od innych.