sprzęt medyczny, , narzędzia

Rehabilitacja

http://gymbuild.pl         
     
Rehabilitacja

Każda rehabilitacja wymaga poświęcenia zarówno od pacjenta, jak i od samego rehabilitanta. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy może zostać rehabilitantem.

Potrzebne są do tego nie tylko umiejętności, ale także pewnego rodzaju predyspozycje, których nierzadko po prostu nie można nabyć z czasem. Najlepszy rehabilitant to taka osoba, która potrafi współczuć i utożsamiać się z pacjentem, ale jednocześnie w miarę możliwości potrafi się również od tego odciąć. Nie można oczywiście przyjaźnić się z pacjentem na poziomie personalnym, a przynajmniej nie można robić tego w większości przypadków. Dla wielu osób dystans pomiędzy pacjentem a rehabilitantem mobilizuje tych pierwszych do pracy. Nie należy oczywiście generalizować, ponieważ każdy poszczególny przypadek jakby nie było zawsze był i będzie inny.

W efekcie końcowym liczy się jedno – maksymalny powrót pacjenta do zdrowia i dawnego życia. Każda rehabilitacja może trwać dość długo, dlatego liczy się przede wszystkim cierpliwość obu stron.